Jak odeslat pacienta na fyzioterapii?

Jak odeslat pacienta na fyzioterapii?


Přestože v našem centru pracují dvě lékařky se specializací Rehabilitační a fyzikální medicína, takže můžeme přijímat pacienty jak bez doporučení, tak s „Poukazem na vyšetření/ošetření K“, je z kapacitních důvodů nejrychlejší cestou předepsání terapie prostřednictvím „Poukazu na vyšetření/ošetření FT„.  Na něm by měla být ošetřujícím lékařem zadána hlavní diagnóza, pro kterou poukaz vypisuje, případně cíl fyzioterapie.

Poukazy na vyšetření/ošetření FT ke stažení

Metodika VZP v rozporu s legislativou vyžaduje vyplnění poukazu FT s přesně stanovenou a rozepsanou pohybovou i fyzikální terapii. Tento požadavek je naprosto nereálný. Každé pracoviště má jiné přístrojové vybavení, používá jiných postupů a metod a je mnoho dalších důvodů, proč tento požadavek, jak ze strany indikujících lékařů, tak fyzioterapeutů, nelze fakticky plnit.

Naše pracoviště přijímá poukazy FT, na kterém jsou uvedeny základní údaje o pacientovi, jeho diagnóza, popřípadě cíl terapie a závažné údaje zdravotního stavu, které by mohli terapii ovlivnit. To je vše nutné podle zákona, se vším ostatním Vás nemíníme obtěžovat.

Pokud Vám to usnadní práci, pod tímto textem najdete příklady poukazů FT některých diagnóz a také prázdné formuláře FT, které si můžete vytisknout.


Pro vaše maximální pohodlí jsme si pro vás připravili předvyplněné poukazy s nejčastějšími diagnózami ke stažení.


DALŠÍ INFORMACE PRO LÉKAŘE


Poukazy na péči ke staženíZdravotnické zařízení v oborech Fyzioterapie, Rehabilitační a fyzikální medicína.

Smluvní partner zdravotních pojišťoven.

Kontakt

www.rehab.cz

+420 386 356 506
+420 602 408 525
recepce@rehab.cz

 

Sledujte nás

Připravujeme naše profily na sociálních sítích. Již brzy budete moci sledovat aktuality z našeho centra přímo na Facebooku.

Copyright © Rehab 2021. Všechna práva vyhrazena.